تندیس حجمی (۳ بعدی)

تندیس پلاک سازنده انواع تندیس حجمی ، تندیس سه بعدی، تندیس پلکسی ، تندیس فلزی ، تندیس برنزی، تندیس برنجی با بهترین کیفیت

تندیس حجمی یا تندیس سه بعدی ۳۶۰ درجه نوعی از تندیس می باشد که معمولا از جنس برنج و یا آلیاژ زاماک است که با آب کاری طلا پی وی دی آب کاری می شود.

تندیس پلاک  تندیس ها با توجه به نیاز مشتری در دو نوع زیر طراحی ومی ساز.

 

تندیس حجمی

این تندیس‌ها به صورت چند بعدی بوده و از صنعت ریخته‌گری برای ساخت آن استفاده می شود. مواد مورد استفاده معمولا سرب، برنج و … می باشد. قابل ذکر است که این تندیس‌ها بیشتر به شکل آدمک یا نمادی خاص می باشد. این تندیس‌ها به تندیس حجمی نیز معروف است.

 

تندیس پلسکی

نوع دیگر تندیس‌ها، به تندیس پلکسی معروف است. مواد غالب تشکیل دهنده‌ی این تندیس‌ها نوعی پلاستیک فشرده به نام پلکسی می باشد که در ضخامت‌ها و رنگ‌های متنوع وجود دارد. بعد از طراحی قطعات مورد نیاز ساخت، توسط دستگاه لیزر با دقت بسیار بالا برش و در صورت نیاز عبارت‌های مورد نیاز روی آن حک می شود.

 

تندیس چیست؟

تندیس یا مجسمه پیکره‌ای است که اغلب به هدف یادآوری یا به نمایش گذاشتن وجود یک انسان، شیء یا واقعه ساخته می‌شود. مجسمه‌های بسیاری برای بزرگ‌داشت وقایع تاریخی ساخته شده‌اند. مجسمه‌ها ممکن است به یادبود بزرگان تاریخ ساخته شوند.

در ایران، سالانه بسیاری از جشنواره‌ها و یا دوسالانه‌ها برپا می‌شود که به‌عنوان قدردانی و یادبود به برگزیدگان [تندیس] هدیه داده می‌شود؛ مانند جشنواره‌های فیلم فجر، تندیس سیمرغ بلورین، جشنواره بین‎المللی فیلم جوان و نوجوان، دوسالانه مجسمه‎سازی، دوسالانه نگارگری، جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، تندیس چنگ زرین، جشنواره فیلم رشد، جشنواره بین‌المللی تئاتر رضوی، جشنواره بین‌المللی تولیدات رادیویی و….