مقالات

بج سینه آب نیکل مات و براق

بج سینه آب نیکل مات و براق

آبکاری چیست ؟

آبکاری در واقع فرآیندی است که طی آن لایه ای از فلزات و یا غیر فلزات بر روی فلزات یا غیر فلزات دیگربا هدف جلوگیری از فرآیند اکسیدشدن، سایش، افزایش مقاومت سطحی و افزایش جلوه بصری انجام میشود.

 

دلایل استفاده از آبکاری در تولید بج سینه و تندیس فلزی

۱ – زیباسازی و جلوه بخشی

یکی از دلایل اساسی آبکاری در تولید بج سینه ( نشان سینه ) و تندیس های حجمی در زیبا سازی و جلوه بخشی سطح آنها میباشد. به علت گران بودن فلزات گران بهایی مانند نیکل و طلا مسلما نمی توان از آنها به صورت مستقیم برای تولید این محصولات کمک گرفت و جنس مورد استفاده در تولید این محصولات برنج و سرب بوده که پس از فرآیند اسیدکاری یا ریخته گری برای جلوه بخشی و زیبا کاری از آبکاری نیکل و آبکاری طلا بر روی این محصولات استفاده میکنند. مهم ترین کاری که آبکاری روی محصولاتی مثل بج سینه انجام می دهد این است که در بحث سفارش و تولید بج سینه مات و براق که می توانید توضیحات کاملتری را در مورد این محصول در بخش بج سینه مطالعه فرمایید باعث تمایز در قسمتهای مات شده و براق شده توسط فرآیند اسیدکاری شده و بج سینه ای بسیار زیبا و فاخر را به شما ارائه می دهد.

 

۲ – جلوگیری از خوردگی شیمیایی

یکی از مهم ترین دلایل استفاده از آبکاری در تولید بج سینه جلوگیری از خوردگی شیمیایی و افزایش مقاومت سطحی است. همان طور که میدانیم آلیاژ مورد استفاده در تولید بج سینه برنج بوده که دارای مقاومت سطحی و خوردگی کمی در برابر شرایط جوی و هوای پیرامون ماست. به طوری که کافیست یک ورق برنج را مدتی در فضای باز قرار داده تا بعد از مدتی شاهد سیاه شدن آن باشید اما فرآیند آبکاری باعث براق شدن کامل سطح بج سینه توسط پوشش نیکل یا طلا شده و سطح آن را در برابر خوردگی و تغییر رنگ محافظت می نماید .

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *