مقالات

ساخت نشان سینه

ساخت نشان سینه

نشان سینه یا بج سینه (آرم سینه) ، نماد تعلق به شرکت یا سازمان می باشد و نقشی اساسی در ایجاد هویت سازمانی دارد. نشان سینه علاوه بر درون سازمان ها در نمایشگاه ها و همایش ها نیز به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

ابعاد نشان سینه معمولا از ۳ سانتیمتر در ۳ سانتیمتر تجاوز نمی کند و در بسیاری از موارد جایگزین یونیفرم یکپارچه سازمان می گردد که به سادگی بر روی هر نوع لباسی نصب می گردد. نوعا نشان سینه هماهنگ با هویت سازمانی و برند و لوگو مربوطه طراحی و ساخته می شود.

 

ساخت نشان سینه

روش های مورد استفاده در ساخت نشان سینه عبارتند از:

– اسید شور ورق برنز یا استیل با انواع آبکاری طلایی،کرم ،مات و براق و …

– ریخته گری که معمولا در صورت نیاز به رنگ آمیزی لوگو و برجسته سازی به کار میرود.

– پلی استری : این نوع بج در واقع پایه استاندارد مربع یا دایره ای شکلی است که آرم و لوگو پس از چاپ روی کاغذ گلاسه داخل آن قرار میگیرد و با یک لایه شفاف رزین پوشیده میگردد.

– حک و برش لیزری مولتی استایل که در این روش آرم و لوگو به وسیله دستگاه حکاکی لیزر بر روی ورق مولتی استایل حکاکی و دوربری میگردد.

لازم به ذکر است که مولتی استایل نوعی ورق پلاستیکی است که با لایه نازک فلز مانندی روکش شده است. از مزایای این نوع بج سینه میتوان به سرعت فوق العاده بالای ساخت و هزینه پایین آن اشاره کرد.

سیستم اتصال نشان سینه به لباس نیز انواع مختلفی دارد که بنا به ضرورت طرح و درخواست کارفرما قابل ارائه است.

سوزن معمولی : همانگونه که در تصاویر قابل مشاهده است یک عدد سوزن که پس از عبور از پارچه خم می شود و نشان سینه را در محل نصب ثابت نگه میدارد.

سوزن و گیره : در این نوع یک گیره قفل شونده از پشت پارچه بر روی سوزن سوار میگردد و ماند حرکت و جدا شدن بج میگردد.

مغناطیسی : این روش از آهنربا برای ثابت نگه داشتن نشان سینه استفاده میکند و به دلیل عدم تخریب بافت لباس از انواع دیگر محبوب تر است.

تندیس پلاک تولید کننده برتر نشان سینه / بج سینه در ایران با بهترین کیفیت با ۲۰ سال سابقه

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *