مقالات

مزایای چاپ فلت بد و چاپ UV

چاپ فلت بد

چاپ مستقیم بر روی اشیا که به چاپ فلت بد و چاپ UV (یو وی) ‎‏ هم معروف است شیوه ای از چاپ است که ‏در آن بر روی سطوح تختِ انواع متریال مثل کاغذ و مقوا، شیشه ، چوب ، پلکسی ، پارچه ، شاسی ، سنگ ، کاشی ، به طور مستقیم عمل چاپ انجام می شود. ‏

در این نوع چاپ از جوهر ‏UV‏ استفاده می شود که ماندگاری بالایی در برابر نور خورشید دارد؛ در ‏نتیجه نقوش و طرح های این نوع چاپ در فضای خارجی ، ماندگاری و دوام زیادی دارد. همین امر این نوع ‏چاپ را مناسب برای استقرار در فضای بیرونی می کند.

طرح ها و نقوش چاپ مستقیم به طور کلی ‏ماندگاری بیشتری نسبت به چاپ حرارتی دارد.‏ چاپ مستقیم در دستگاه فلت بد ‏‎(flatbed)‎‏ بر روی طیف گسترده ای از متریال ها صورت می گیرد.

در ‏تنظیمات اولیه دستگاه، ضخامت براساس ارتفاع متریال مصرفی تعیین می شود که می تواند از ضخامت ‏ناچیز مقوا تا ضخامت یک سطح فلزی قطور متفاوت باشد. ‏

محصولات چاپ شده در دستگاه فلت بد در حوزه های مختلفی مثل دکوراسیون داخلی، فضاهای ‏نمایشگاهی و هنری، آتلیه های عکاسی، نماهای ساختمانی، پروژه های زیبا سازی شهری، تبلیغات تجاری ‏در حوزه های مختلف صنعت، چاپ بک لایت و آسمان مجازی و … به کار می رود. ‏

 

مزایای چاپ فلت بد

سرعت بالا :

دستگاه چاپ فلت بد از جوهر یو وی برای چاپ طرح استفاده می نماید. سرعت خشک شدن این نوع جوهر بسیار بالا است به طوری که در همان لحظه اول روی سطح کار خشک می شود.

این امر به کاربر کمک می کند که با سرعت بیشتر کار چاپ شده را بررسی کند و در صورت لزوم ایرادهای آن را برطرف نماید.

 

جوهر با ماندگاری بالا :

جوهر مصرفی فلت بد، از نوع UV است که با گذشت زمان محو نمی شود و به مدت سه تا پنج سال می توانید با اطمینان از آن استفاده نمایید.

 

راه حل تک صفحه ای :

این آیتم به این معنا است که چاپ فلت بد نسبت به سایر دستگاه ها، ضایعات کمتری به جا می گذارد. همچنین مصرف متریال کمتر، علاوه بر صرف جویی در هزینه های چاپ موجب سبک تر شدن محصول نهایی و سهولت در جابه جایی آن می گردد.

 

غلظت رنگی بالا :

ساختار دستگاه چاپ Flatbed UV به نحوی است که مانع از جذب جوهر در سطح می گردد. بنابراین خلوص رنگ حفظ شده و رنگ های چاپ با غلظت و کیفیت بسیار بالا روی سطح کار ایجاد می شوند.

علاوه بر این به دلیل پاشش نقطه ای جوهر روی سطح کار، طرح چاپی با وضوح بیشتری به نمایش در می آید.

 

ثبات رنگ چاپی :

در چاپ حرارتی با استفاده از دستگاه فلت بد ، رنگ ها با گذشت زمان ثابت می مانند و تغییر نمی کنند. این امر که به علت وجود لایه جوهر سفید می باشد در چاپ بنرهای تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر موارد ذکر شده، چاپ یو وی با دستگاه فلت بد، سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد. جوهر مورد استفاده این دستگاه نیز بلا فاصله و بدون نیاز به گرما خشک می شود به همین دلیل در زمان کاربر صرفه جویی شده و سرعت کار را به میزان زیادی افزایش پیدا می کند.

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *