مقالات

پلاک استیل

پلاک استیل

هم اکنون بوسیله دستگاه هاى پیشرفته مى توان بر روى کلیه فلزات سخت به صورت صنعتى حکاکى انجام داد. ما با استفاده از علم نوین تابلوها و پلاک هاى زیبا و ماندگارى را برای شما تولید مى کنیم. پلاک استیل در طرح و رنگ هاى متنوع اى همچون استیل میرور، خش دار، طلایى، مسى و دودى و تا ابعاد ۱۲۵*۲۴۵ سانتى متر به بازار عرضه مى گردد.

 

پلاک استیل براق

این نوع پلاک به علت قیمت مناسب جهت ساخت تابلوهاى راهنما کاربرد بسیارى دارد. (استیل معمولى مقاومت خوبى در آب و هواى معتدل از خود نشان داده است. استفاده از این نوع فلز در محیط هاى مرطوب و همچنین در مجاورت مواد اسیدى و قلیایى توصیه نمى شود.

 

پلاک استنلس استیل ( استیل ضد زنگ )

این نوع پلاک از جنس بسیار مرغوب و مقاوم در برابر مواد شیمیایى ساخته شده قابلیت شستشو و عمر بسیار بالایى دارد. از این پلاک بیشتر بر روى دستگاه هاى صنعتى و در مناطق گرمسیر استفاده مى شود. (بطور معمول از ورق ۳۰۴ جهت ساخت پلاک استفاده مى شود) که در صورت سفارش مى توان از آلیاژهاى دیگر نیز استفاده نمود.

 

پلاک استیل ،حکاکی عمیق با اسید روی استیل،پلیت،تگ،پلاک اطللاعات دستگاه همگی در این واحد انجام میگیرد.

استنلس استیل یا فولاد های ضد زنگ آلیاژهایی بر پایه آهن هسنتد که شامل حداقل ۱۰٫۵% کروم باشند. در این میان تنها تعداد کمی از آنها محتوی بیش از ۳۰% کروم یا کمتر از ۵۰% آهن میباشد خاصیت ضد زنگ بودن این فلزات بوسیله شکلگیری یک پوسته اکسید کروم بر روی سطح آنها میباشد که این لایه اکسیدی در حضور اکسیژن تشکیل شده وتقویت می شود.

Se Mo Ni Cu Ti Si Al Nb جهت بهبود خواص استیل افزوده می شوند لازم به توضیح است که درصد کربن این محصولات از مقادیر کمتر از ۰٫۰۳% تا ۱% قابل تغییر می باشد.

انتخاب نوع استنلس استیل در صنعت به عوامل مختلفی مانند مقاومت خوردگی خواص مکانیکی خواص حرارتی خواص شمیایی خواص تولیدی موجود بودن قیمت محصولات و…….بستگی دارد که از این میان مقاومت خوردگی خواص مکانیکی و خواص حرارتی معمولا از مهمترین فاکتور ها می باشد.

 

پلاک استنلس استیل خشدار

استیل خش دار به علت دارا بودن سطح زیبا و مات ،مورد توجه بیشتر طراحان قرار دارد. از این پلاک جهت ساختن تابلوهاى تجارى در فضاى باز و یا بر روى آسانسور و دستگاه هاى صنعتى استفاده مى شود. ( این استیل در مقابل رطوبت و گرما مقاومت قابل توجه اى دارد و از رفلکس نور جلوگیرى مى کند.

یکى از جدیدترین خلاقیت هاى انجام شده در گروه حک فلز استفاده از ورق هاى بسیار مقاوم ضد خوردگى است. استیل هاى رنگى از مغزى استنلس استیل ضد زنگ ساخته شده و بر روی آن با یک لایه تیتانیوم پوشیده شده است. این نوع پلاک جایگزین مناسبى براى علاقه مندان به تابلوهاى برنجى و مسى است که از تغییر رنگ فلز در مقابل رطوبت و گرما نگران هستند.

 

پلاک استنلس استیل میرور طلایى

از پرطرفدارترین نوع پلاک ها که در زیبایى بى نظیر و برای محیط هاى پر زرق و برق بسیار مناسب است. با وجود عمر کوتاهى که از پیدایش این نوع پلاک مى گذرد اما بخوبى جاى خود را در بازار باز کرده و مورد توجه اکثر مجموعه ها با سلیقه هاى مختلف شده است. (براقیت پلاک هاى طلایى بسیار خیره کننده و بى نظیر است.

 

پلاک هاى مولتى استایل

مولتى استایل از نوعى پلاستیک با مغزى مشکى ساخته مى شود که بر روی آن لایه نازکى از جنس لمینت پوشیده شده است. از مزیت هاى این پلاک سرعت بالاى تولید و عدم محدودیت در برش هاى گرد و همچنین مقاومت در مقابل رطوبت مى باشد. مولتى استایل بیشتر در رنگ هاى طلایى و نقره اى تولید مى گردد. عدم مقاومت در مقابل حرارت و ضربه و همچنین مقاومت بسیار کم در مقابل خراشیدگى محدودیت هاى این نوع پلاک مى باشد، به همین خاطر استفاده از این پلاک بیشتر جهت ساختن تندیس و تابلوهاى مکانهاى مرطوب مانند استخرهاى ورزشى توصیه مى گردد.

 

پلاکهای استیل تولید شده اکثرا استیل نگیر بوده از نیم میلیمتر تا ۴ میلی متر توسط این واحد تولید میگردد فرآیند تولید پلاکهای استیل و نیم پلیت ها و تگ ها به صورت چاپ نمیباشد که قابل پاک شدن باشد بلکه تمامی نوشته ها و نقوش روی استیل حک میگردد به گونه ای که کاملا عمق پیدا کرده و سپس داخل آنها با رنگهای مخصوص و با ماندگاری بسیار بالا رنگ میشوند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *